Share

Підтримка реформи децентралізації в Україні 2019

 

Access the page in English

 Eurasia-cover-UKR-decentralisation

 

Після опублікування звіту ОЕСР Підтримання темпу децентралізації в Україні в червні 2018 року ОЕСР продовжує свою роботу щодо підтримки реформ децентралізації в Україні. Це слідує зусиллям України щодо дотримання Рекомендацій Ради ОЕСР щодо ефективного державного інвестування на всіх рівнях державного управління.


Проект широко відомий в Україні, і тема цього проекту часто згадується на політичних платформах лідерами України.


Хоча децентралізація залишається однією з тем політики, в якій реформи в цілому сприймаються як успішні, необхідно ще багато чого зробити для того, щоб позитивні наслідки були сприйняті населенням на місцевому рівні.

Головна мета

Зміцнити потенціал уряду на національному та місцевому рівнях для виконання запланованих рекомендацій користуючись звітом та представити кращі практики країн ОЕСР, які розглядали подібні питання. 

Підхід

Співпрацюючи з  Міністерством розвитку громад і територій України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерством інфраструктури та новообраними органами влади на субнаціональному рівні, включно на рівні міста та громади, ОЕСР провела чотири семінари з розбудови потенціалу в різних регіонах України щоб представити і обговорити десять керівних принципів ОЕСР з ефективної децентралізації, що сприяють регіональному розвитку з посібника Успішне впровадження децентралізації (2019). Також, семінари були спрямовані на конкретні пріоритетні теми політики, відповідно до рекомендацій звіту 2018 року.

ІНВЕСТИЦІЇ В ТРАНСПОРТНУ ІНФРАСТРУКТУРУ

Eurasia-Ukraine-Lviv

9 липня 2019 р., Львів
11 липня 2019 р., Ужгород

По всій території країни застарілі системи громадського транспорту, успадковані з радянських часів, знаходяться в напівзруйнованому стані. Після багатьох років недостатнього інвестування служби громадського транспорту не справляються задовольнити складний та мінливий характер транспортних потреб. На семінарі в обох містах було розглянуто, як українська влада на місцевому, регіональному та національному рівнях може координувати свою діяльність для збільшення інвестицій в транспортну інфраструктуру і зміцнення місцевого потенціалу шляхом:

  • фінансування різних місцевих інфраструктурних проектів
  • розробки засобів адаптації до постійно змінюваних транспортних потреб, особливо в невеликих містах і сільських громадах
  • інтеграції локальних транспортних систем в більш широку транспортну мережу

ПІДТРИМКА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ТА СПРИЯННЯ ЗАЛУЧЕННЮ ІНВЕСТИЦІЙ І МІСЦЕВОМУ РОЗВИТКУ

Eurasia-Ukraine-Hernihiv

2 грудня 2019 р., Київ 
4 грудня 2019 р., Полтава 

Добре продуманий і реалізований процес децентралізації може допомогти зміцнити демократичне управління та підвищити прозорість і підзвітність, особливо на місцевому рівні. Для того щоб це стало можливим, Україні необхідно:

  • чітко встановити розподіл обов'язків та функцій на різних рівнях управління
  • узгодити обов'язки з доходами
  • підвищити спроможність місцевих органів влади до виконання децентралізованих повноважень
  • розвинути ефективні багатосторонні координаційні механізми

Під час семінару у Києві було представлено україномовну версію десяти керівних принципів ОЕСР з ефективної децентралізації, що сприяють регіональному розвитку та обговорено їх застосування в контексті особливостей України. Мета цих принципів полягає у наданні практичних рекомендацій з метою визначення умов для досягнення цілей процесів децентралізації з урахуванням специфіки різних країн.

У Полтаві дискусії були зосереджені на обговоренні питань формування місцевого потенціалу для ефективної координації та впровадження місцевих інвестицій з урахуванням дванадцяти принципів дій для забезпечення ефективних державних інвестицій на всіх рівнях державного управління та відповідного інструментарію самооцінки.


Попередні роботи, проведені ОЕСР щодо територіальної реформи України, включають:


CONTACT US 

Габріела Міранда
Керівник проектів в Україні
ОЕСР Євразія 
[email protected]

Мігель Кастро
Координатор проектів в Україні
ОЕСР Євразія
[email protected]


Проект відноситься до Плану дій ОЕСР-Україна, ратифікованого Україною у квітні 2019 року, зокрема, у сфері підтримки державного управління та верховенства права. Проект реалізовується спільно з Комітетом ОЕСР з політики у сфері регіонального розвитку та Програмою конкурентоспроможності Євразії ОЕСР за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Латвії та Міністерства закордонних та європейських справ Словацької Республіки. 

Latvia-Ministry-of-Foreign-Affairs-logo

 Ministry of
Foreign Affairs
Republic of Latvia

 

Slovakia Ministry of Foreign Affairs

 

 

 

 

 

Related Documents